Aktualności

 • Informacja w sprawie projektu raportu z kontroli Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie

  Instytut Matki i Dziecka nie zgadza się z tezami zawartymi w projekcie raportu z kontroli przeprowadzonej w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie dotyczącymi IMiD. Raport został zaprezentowany przez Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji prasowej dnia 9 lipca 2014 r. Zespół, który przeprowadził kontrolę nie zwrócił się do Instytutu w celu uzyskania informacji czy zapoznania się z dokumentacją medyczną pacjentki, której sprawa dotyczy. Dyrekcja IMiD będzie kontaktowała się z Panią Prezydent w celu sprostowania zaistniałej sytuacji.

   

 • Komunikat

  Szanowni Państwo,
  20.06.2014r. jest w Instytucie Matki i Dziecka dniem wolnym od pracy. Poradnie są nieczynne, natomiast szpital działa w systemie dyżurowym.

   

 • Wyróżnienie

  Z okazji 25-lecia Wolności Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył w 5 czerwca odznaczenia państwowe. Wśród odznaczonych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej znalazł się Kierownik Zakładu Genetyki Medycznej Instytutu Matki i Dziecka, prof. dr hab. Jerzy Bal. Serdecznie gratulujemy tak zaszczytnego wyróżnienia. 

   

 • Dzień Dziecka w Instytucie Matki i Dziecka

  2 czerwca w Instytucie Matki i Dziecka zorganizowaliśmy Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom uprzyjemniliśmy pobyt wręczając prezenty. Bardzo dziękujemy wszystkich darczyńcom, dzięki którym ten dzień dla dzieci był wyjątkowo kolorowy. Firmy, które przekazały prezenty:
  HIPO - P.G. GOŁDA  Spółka Jawna , PIR HOLDING Sp. z o.o., WADER - WOŹNIAK Sp z o.o., NIVEA Polska Sp. z o.o., Boiron Sp. z o.o., Mondelez Polska S.A.

   

 • Dzień Matki w Instytucie Matki i Dziecka

  26 maja to szczególna data dla każdej mamy, dlatego też z okazji Dnia Matki w Klinice Ginekologii i Położnictwa zostały przygotowane prezenty dla mam. Pacjentki Kliniki otrzymały upominki w postaci kosmetyków dla nich oraz dla dziecka.
  W tym miejscu bardzo dziękujemy za pomoc udzieloną nam przez firmy:
  Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris Sp. z o.o., właściciela marki Pharmaceris M  oraz Dax Cosmetics Sp. z o.o., właściciela marki Perfecta Mama, Perfecta Baby i Dax Sun, które przekazały kosmetyki dla kobiet i dzieci.
  Wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich dnia.

   

Patronaty i współpraca

Instytut Matki i Dziecka 01-211 Warszawa ul. Kasprzaka 17a,  tel. 22 32 77 000, 22 32 77 001

Poczta IMiD

Czy wiesz że...

w Instytucie powstała pierwsza w Polsce Klinika Neurologii Dzieci i Młodzieży - 1961r.