Aktualności

 • Wyróżnienie

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że rozprawa doktorska - „Podłoże molekularne dziedzicznych postaci epidermolysis bullosa. Próba korelacji genotyp - fenotyp” - dr Katarzyny Wertheim-Tysarowskiej z Zakładu Genetyki Medycznej Instytutu Matki i Dziecka otrzymała wyróżnienie Prezesa Rady Ministrów.  Serdecznie gratulujemy!

   

 • Fundacja Instytutu Matki i Dziecka

  Szanowni Państwo,
  serdecznie zachęcamy do wspierania finansowego powołanej w tym roku Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. Będziemy wdzięczni za Państwa pomoc w realizowaniu działalności statutowej Fundacji.  

  Fundacja Instytutu Matki i Dziecka
  ul. Kasprzaka 17a, 01-211 Warszawa
  Nr konta: 97-10600076-0000321000232016

   
  Aktualnie zwracamy się do Państwa ze szczególnie gorącą prośbą o wsparcie finansowe leczenia Nikoli – córki Swietłany i Wołodymira Demediuków, pochodzących z Ukrainy. Dziewczynka przyszła na świat w maju 2014 r., w Instytucie Matki i Dziecka. Urodziła się znacznie przedwcześnie, bowiem przed ukończeniem 24 tygodnia ciąży, z masą 500 gramów. Jej mama choruje na białaczkę. Na Ukrainie jej stan uznano za nierokujący szans na przeżycie i nie zaproponowano żadnej opieki położniczej, dlatego zdecydowała się na leczenie w Polsce.
  Nikola nie jest ubezpieczona, a koszty jej pobytu w IMiD są obecnie pokrywane ze środków Instytutu.  Aktualnie wynoszą prawie 100 000 zł, a suma ta jeszcze wzrośnie, gdyż Nikola jest wcześniakiem i wymaga dalszej hospitalizacji. Po to, by zwrócić Instytutowi koszty leczenia, rodzice Nikoli muszą szukać wsparcia finansowego, dlatego będziemy bardzo wdzięczni za Państwa zaangażowanie i wpłaty na konto fundacji z dopiskiem „Dla Nikoli”.

 • Informacja w sprawie projektu raportu z kontroli Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie

  Instytut Matki i Dziecka nie zgadza się z tezami zawartymi w projekcie raportu z kontroli przeprowadzonej w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie dotyczącymi IMiD. Raport został zaprezentowany przez Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz podczas konferencji prasowej dnia 9 lipca 2014 r. Zespół, który przeprowadził kontrolę nie zwrócił się do Instytutu w celu uzyskania informacji czy zapoznania się z dokumentacją medyczną pacjentki, której sprawa dotyczy. Dyrekcja IMiD będzie kontaktowała się z Panią Prezydent w celu sprostowania zaistniałej sytuacji.

   

 • Komunikat

  Szanowni Państwo,
  20.06.2014r. jest w Instytucie Matki i Dziecka dniem wolnym od pracy. Poradnie są nieczynne, natomiast szpital działa w systemie dyżurowym.

   

 • Wyróżnienie

  Z okazji 25-lecia Wolności Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył w 5 czerwca odznaczenia państwowe. Wśród odznaczonych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej znalazł się Kierownik Zakładu Genetyki Medycznej Instytutu Matki i Dziecka, prof. dr hab. Jerzy Bal. Serdecznie gratulujemy tak zaszczytnego wyróżnienia. 

   

Patronaty i współpraca

Instytut Matki i Dziecka 01-211 Warszawa ul. Kasprzaka 17a,  tel. 22 32 77 000, 22 32 77 001

Poczta IMiD

Czy wiesz że...

w Instytucie powstała pierwsza w Polsce Klinika Neurologii Dzieci i Młodzieży - 1961r.