Aktualności

BRW dla Instytutu Matki i Dziecka

Warszawa, 27 marca 2020 r.

Maseczki ochronne dla Instytutu Matki i Dziecka od Black Red White

Black Red White, jedna z największych polskich firm branży meblarskiej, w obliczu sytuacji epidemiologicznej w kraju rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych. Maseczki powstają w zakładach produkujących obicia mebli wypoczynkowych – sof, foteli, puf i narożników.  Jedną z placówek, która otrzyma pomoc jest Instytut Matki i Dziecka.

Współpraca Instytutu Matki i Dziecka z BRW sięga początku 2019 roku. Wtedy to marka wyraziła zgodę na nagranie fundraisingowego klipu „Dołóż się do łóżka” na terenie salonu meblowego Black Red White przy ul. Popularnej 75 w Warszawie. Późniejsza współpraca obejmowała badania mebli dziecięcych z oferty BRW i przyznanie wybranym kolekcjom znaku Pozytywnej Opinii Instytutu Matki i Dziecka, a zarazem poświadczenie, że są to meble bezpieczne dla dzieci.  W ramach współpracy marka przekazała również na rzecz Instytutu meble o wartości 90 tysięcy złotych w celu wyposażenia Instytutu Matki i Dziecka.

- Po raz kolejny możemy liczyć na wsparcie Black Red White. Niezwłocznie po naszym apelu o pomoc otrzymaliśmy od polskiego producenta aż 2000 sztuk maseczek ochronnych. Część z nich została wyprodukowana przez pracowników zakładów Black Red White. Dziękujemy. – mówi Dorota Kleszczewska, prezes zarządu Fundacji Instytutu Matki i Dziecka.

Maski zostaną rozdysponowane wśród pracowników niemedycznych Instytutu Matki i Dziecka, którzy mają codzienny kontakt z pacjentami, opiekunami oraz białym personelem.

- Musimy być przygotowani na ewentualną sytuację, kiedy w Instytucie pojawi się pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Dzięki Black Red White będziemy mieli odpowiednie środki by zabezpieczyć również personel niemedyczny.  – mówi dr n. med. Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka. – Życie i zdrowie naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze, dlatego podejmujemy wszystkie działania, które mogą nam w tym pomóc. – dodaje.

Marka Black Red White już od ponad roku wspiera Fundację Instytutu Matki i Dziecka.

- Wszyscy stoimy w obliczu zupełnie nowej i trudnej sytuacji. Wiemy, jak ważne są teraz działania wspierające system ochrony zdrowia, dlatego postanowiliśmy wesprzeć Instytut Matki i Dziecka, który każdego dnia opiekuje się pacjentami onkologicznymi, dziećmi urodzonymi przedwcześnie czy z wrodzonymi chorobami genetycznymi. To grupa pacjentów, wymagająca szczególnej troski, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznej w kraju. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do przeciwdziałania rozwojowi epidemii. – mówi Michał Jaskulski, członek zarządu Black Red White.

Data utworzenia informacji: 30 marca 2020 r. 18:35 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Katarzyna Jankowska

Wróć