Aktualności

Dołóż się do łóżka dla maluszka!

Akcja charytatywna z okazji 20-lecia emisji serialu „Na dobre i na złe"

Akcja charytatywna z okazji 20-lecia emisji serialu „Na dobre i na złe"


Z okazji jubileuszu 20-lecia emisji „Na dobre i na złe” Telewizja Polska wspólnie z zespołem produkcyjnym serialu organizuje społeczną akcję SMS-ową skierowaną do widzów – „Dołóż się do łóżka dla maluszka". Jej celem będzie zbiórka środków na rzecz Instytutu Matki i Dziecka.

 

7 listopada 1999 roku na antenie TVP2 wyemitowano pierwszy odcinek „Na dobre i na złe”. Produkcja bardzo szybko zyskała uznanie widzów – Leśna Góra stała się symbolem szpitala idealnego, a środowisko medyczne dwukrotnie uhonorowało serial prestiżową nagrodą Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

 

Jubileusz 20-lecia emisji hitu Telewizja Polska uczci w specjalny sposób: organizując skierowaną do widzów, sms-ową zbiórkę pieniędzy „Dołóż się do łóżka dla maluszka". Zebrane środki zostaną przekazane Instytutowi Matki i Dziecka. Fundacja działająca przy Instytucie stara się zebrać pieniądze na zakup szpitalnych łóżek do wyremontowanych już oddziałów. Potrzeba aż miliona złotych, by wymienić stare i niefunkcjonalne meble.

 
Instytut Matki i Dziecka w Warszawie to ośrodek o trzecim stopniu referencyjności oraz ceniony ośrodek badawczy i opiniotwórczy. Zapewnia ochronę zdrowia matek i dzieci            na każdym etapie ciąży i dzieciństwa.


Do przekazania datków, w specjalnym jubileuszowym spocie, zachęcają aktorzy serialu: Michał Żebrowski, Mateusz Damięcki, Robert Koszucki, Marta Żmuda Trzebiatowska, Aleksandra Hamkało i Filip Bobek.


Dołóż się do łóżka dla maluszka! Wyślij sms o treści DLA MALUSZKA pod nr 7272

*Opłata za wysłanie SMS wynosi 2,46 z VAT. Operatorzy wspierają akcję i przekazują całkowity dochód netto na cele statutowe Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. Regulamin akcji na http://fundacja.imid.med.pl/projects-archive/doloz-sie-do-lozka-dla-maluszka-z-serialem-na-dobre-i-na-zle/

Data utworzenia informacji: 06 listopada 2019 r. 13:29 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Katarzyna Jankowska

Wróć