Aktualności

Dzień Drzwi Otwartych | 2 lutego

W sobotę 2 lutego zapraszamy do Instytutu Matki i Dziecka na Dzień Drzwi Otwartych w ramach zbliżającego się Światowego Dnia Walki z Rakiem. 
W tym roku działamy dwutorowo ➡️ w godzinach 9.00 – 13.00 zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, po wcześniejszej rejestracji, do zgłoszenia się do Poradni Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka (Budynek A, I piętro, gabinet: 132). 

Równolegle, w godzinach 9.00 - 15.00 zapraszamy kobiety na konsultacje onkologiczne w zakresie ginekologii onkologicznej, po wcześniejszej rejestracji, mogą zgłosić się do Poradni Ginekologii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka (Budynek A, I piętro, gabinet: 137).

Bezpłatnych konsultacji udzielać będą specjaliści z zakresu onkologii: dr n. med. Magdalena Rychłowska-Pruszyńska – chirurg onkolog, dr n. med. Grzegorz Szewczyk – ginekolog onkolog, lek. Magdalena Miedzińska – onkolog kliniczny oraz dr Marcin Ring - radiolog. 
Więcej informacji mogą Państwo uzyskać pod numer 22 32 77 423.

---------

Informacje szczegółowe dot. konsultacji w zakresie ginekologii onkologicznej 

godz. 9.00 - 12.00 - ginekolog onkolog udzieli informacji nt. profilaktyki nowotworów ginekologicznych i możliwości diagnozowania. Skonsultuje odnośnie leczenia chirurgicznego - jak nowocześnie i z maksymalną korzyścią dla pacjenta można operować nowotwory ginekologiczne. Czy chirurgia mało inwazyjna - laparoskopia jest efektywna i bezpieczna w leczeniu nowotworów? Jakie leczenie można zaproponować pacjentkom, które chcą jeszcze zajść w ciążę? Czy pacjentka z rakiem trzonu macicy ma szansę na potomstwo? 

godz. 12.00 -15.00 - onkolog kliniczny odpowie na pytanie: Dlaczego tak ważne jest badanie genetyczne u pacjentek z rakiem jajnika? Jakie są nowoczesne możliwości leczenia raka jajnika - program dla pacjentek BRCA1+, możliwości diagnostyki genetycznej i postępowania profilaktycznego. Udzieli konsultacji odnośnie profilaktyki nowotworów ginekologicznych, możliwości diagnozowania, leczenia chemio i radioterapią.

Zapraszamy!

Data utworzenia informacji: 31 stycznia 2019 r. 12:50 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Daria Olko

Wróć