Aktualności

8. edycja charytatywnego kalendarza Fundacji Herosi

8. EDYCJA CHARYTATYWNEGO KALENDARZA FUNDACJI HEROSI

Reprezentanci Polski w piłce siatkowej mężczyzn Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Michał Kubiak, Fabian Drzyzga, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Bołądź, Jakub Kochanowski, Wilfredo León, Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Tomasz Fornal, Mateusz Bieniek, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski oraz trener Vital Heynen już po raz ósmy wsparli charytatywną inicjatywę Fundacji Herosi i zostali bohaterami wyjątkowego kalendarza na rzecz dzieci walczących z nowotworami.

Dzięki wieloletniej współpracy Fundacji Herosi z reprezentacją Polski w siatkówce oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej powstała nowa odsłona wyjątkowego charytatywnego kalendarza na 2020 rok. Całkowity zysk z tego projektu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów nierefundowanej chemioterapii oraz diagnostyki genetycznej dla podopiecznych fundacji z Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka, gdzie leczą się dzieci z całej Polski. Na potrzeby kalendarza powstały wyjątkowe zdjęcia autorstwa Sylwii Dąbrowy, przedstawiające siatkarzy „dużych Herosów” z dziećmi „małymi Herosami”. Jest to jedyny tego typu projekt charytatywny z udziałem reprezentantów Polski w siatkówce.

– Jesteśmy dumni, że od samego początku istnienia naszej fundacji, mamy wyjątkową możliwość, aby współpracować z reprezentacją Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony zawodników, możemy aktywnie pomagać naszym podopiecznym z onkologii dziecięcej. Wyrazem tego jest już 8. edycja charytatywnego kalendarza – podkreśla Aneta Rostkowska z Zarządu Fundacji Herosi.

Charytatywne kalendarze związane są z prowadzoną już od 10 lat kampanią, która ma na celu propagowanie szeroko rozumianej idei pomagania oraz pozyskanie środków na rzecz podopiecznych fundacji walczących z nowotworami. Do tej pory między innymi dzięki darowiznom związanym z kolejnymi edycjami kalendarza Fundacja Herosi zakupiła sprzęt medyczny o łącznej wartości przekraczającej 600 000 zł. oraz wsparła remont w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży m.in. poprzez sfinansowanie montażu wentylacji i klimatyzacji o wartości 350 000 zł.

Byłem już na oddziale w szpitalu, widziałem jak dużo uśmiechu na twarzach dzieci jest dzięki pomocy, którą niesie fundacja. Gorąco zachęcam do wspierania Fundacji Herosi, bo to jest naprawdę świetna inicjatywa – mówi przyjmujący reprezentacji Polski Aleksander Śliwka.


Nowa edycja charytatywnego kalendarza nie mogłaby powstać, gdyby nie wsparcie partnerów i przyjaciół Fundacji Herosi, do których należą: Polski Związek Piłki Siatkowej oraz reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn, wypożyczalnia kostiumów Aladyn (stroje na sesję zdjęciową), Customeritum (wysyłka kalendarzy), Grupa Polska Press (patron medialny), Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (użyczenie miejsca na sesję zdjęciową), Sylwia Dąbrowa (zdjęcia), Monika Różanek (rysunki), Katarzyna Dąbek (skład i retusz)

Charytatywne kalendarze dostępne są za pośrednictwem oficjalnej strony Fundacji Herosi www.herosi.eu
---
Fundacja Herosi jest organizacją pożytku publicznego od 10 lat aktywnie pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz z domów dziecka. Wolontariusze realizują marzenia podopiecznych, organizują spotkania ze znanymi osobami, wyjazdy na mecze, treningi i koncerty. Regularnie odwiedzają podopiecznych Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka, organizując im czas wolny od zabiegów w trakcie leczenia i pobytu w szpitalu.
W działalność Herosów zaangażowani są znani sportowcy m.in. siatkarze i siatkarki, skoczkowie narciarscy, piłkarze ręczni, piłkarze nożni, a także aktorzy, projektanci i muzycy, którzy biorą udział w spotkaniach z dziećmi, zbiórkach i w sesjach zdjęciowych z udziałem podopiecznych. Fundacja Herosi od samego początku intensywnie współpracuje z reprezentacją Polski w siatkówce mężczyzn oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Zawodnicy oraz trenerzy odwiedzają podopiecznych fundacji leczących się na oddziale onkologii dziecięcej, przekazują siatkarskie gadżety na licytacje oraz użyczają swojego wizerunku w charytatywnym kalendarzu Fundacji Herosi, z którego całkowity zysk przeznaczony jest na pokrycie kosztów nierefundowanej chemioterapii oraz diagnostyki genetycznej dla podopiecznych fundacji.
Szczegóły dotyczące działań Fundacji Herosi można znaleźć na www.herosi.eu oraz na profilach: facebook.pl/FundacjaHerosi i instagram.com/fundacjaherosi

Data utworzenia informacji: 12 listopada 2019 r. 10:38 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Katarzyna Jankowska

Wróć