Aktualności

Informacja nt. warunków w Instytucie Matki i Dziecka

Szanowni Państwo,

dziękujemy wszystkim rodzicom pacjentów i mediom za zainteresowanie warunkami panującymi w Instytucie Matki i Dziecka. W związku z nim chcemy wyjaśnić kilka kwestii poruszanych przez Państwa.

W Klinice znajduje się 21 łóżek, które przeznaczone są dla pacjentów. Jesteśmy szpitalem pediatrycznym, więc obok pacjentów w salach oczywiście przebywają opiekunowie. Rodzice mają nieograniczone prawo przebywania z dzieckiem przez całą dobę.

Specyfiką szpitali dziecięcych jest właśnie obecność Rodziców. W szpitalu dla dorosłych w sali kilkuosobowej zazwyczaj przebywają tylko pacjenci, u nas dziecku towarzyszy dodatkowa osoba, a bardzo często nawet dwie. Obecność rodziców jest niezmiernie ważna w procesie leczenia, ale na świecie nie ma standardu, aby rodzic miał zapewnione łóżko dla siebie obok łóżka dziecka. W takim przypadku nasza Klinika musiałaby mieć blisko 50 łóżek, co byłoby niezmiernie trudne w utrzymaniu. Rodzice naszych pacjentów mają możliwość nocowania na przenośnych łóżkach. Szpital udostępnia również łazienkę - na innym piętrze, ale w pełni dla nich dostępną.

Warto zaznaczyć, że warunki w Klinice Onkologii Dzieci i Młodzieży Instytutu w zeszłym roku uległy ogromnej poprawie. Klinika została w pełni wyremontowana. Sale pacjentów są małe, ale każda ma swoją łazienkę i nowoczesne wyposażenie. Ten długo wyczekiwany remont został w zeszłym roku zrealizowany min. ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Jako dyrekcja Instytut Matki i Dziecka zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, by warunki w szpitalu były coraz lepsze, a komfort naszych pacjentów i ich rodziców z roku na rok się poprawiał.

dr n. med. Tomasz Maciejewski,
Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka

Data utworzenia informacji: 19 lutego 2020 r. 16:15 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Katarzyna Jankowska

Wróć