Aktualności

Konferencja "Opieka Paliatywna w Perinatologii" 7-8 czerwca

Zapraszamy na Konferencję naukową zatytułowaną "Opieka Paliatywna w Perinatologii: praktyka kliniczna, etyka, prawo, psychologia, wiara", która odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2018 roku w Warszawie na terenie Uniwersytetu Warszawskiego.

Warunkiem koniecznym właściwego przeprowadzenia paliatywnej opieki perinatalnej jest zmiana nastawienia zarówno rodziców, jak i personelu medycznego. Wszystkie nasze działania muszą skupiać się na teraźniejszości, by nie stracić żadnej chwili z budzącego się, a zarazem tragicznie umykającego życia. Jednak ten krótki czas życia noworodka powinien być poświęcony nie tylko leczeniu i opiece pielęgnacyjnej. Powinien być także czasem, w którym tworzą się więzi (dziecko-rodzice, dziecko-lekarz- pielęgniarka), a noworodek ujawnia swój charakter i potrzeby.

Zapraszamy całe środowisko medyczne (lekarzy, pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów), filozofów, etyków, psychologów, studentów medycyny i nauk humanistycznych oraz wszystkich, dla których temat jest się ciekawy i chcieliby pogłębić jego znajomość.

Obok wykładów przewidujemy dyskusje oraz możliwość zakupu w promocyjnej cenie książki, w całości poświęconej temu tematowi.

Obrady odbywać się będą w murach dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wykładał pierwszy Rektor Uniwersytetu Warszawskiego i słynny pediatra dr Józef Brudziński, którego 100-lecie śmierci właśnie obchodzimy.

Konferencja została objęta patronatem Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego.

Warszawa, 7-8 czerwca 2018 r.
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-001 Warszawa

Więcej informacji, program wydarzenia oraz rejestracja na konferencję:

opiekapaliatywna.waw.pl

 

Data utworzenia informacji: 27 kwietnia 2018 r. 12:41 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Daria Olko

Wróć