Aktualności

Odważ się być zdrowym na PGE Narodowym

Za nami 5. edycja pikniku Odważ się być zdrowym na PGE Narodowym!

Już po raz piąty całe rodziny stanęły na starcie biegu Zabiegana Mama by zmierzyć się z dystansem 3 km w trzech pętlach wokół korony PGE Narodowego. Dla każdego biegacza w tym roku został przygotowany pakiet startowy (koszulka, numer) oraz woda i zasłużony medal! Pod koroną PGE Narodowego ścigały się całe rodziny, dzieci w wózkach, na hulajnogach, rowerkach, rolkach i deskorolkach! Najmłodszy uczestnik tegorocznego biegu urodził się miesiąc temu!

Dla chcących zmierzyć się w profesjonalnym biegu przygotowaliśmy w tym roku coś szczególnego – bieg Wyprzedź Meningokoki, na dystansie 4km. Bieg był zwieńczeniem kampanii edukacyjnej Wyprzedź Meningokoki organizowanej przez Fundację IMiD we współpracy z firmą GlaxoSmithKline. Uczestnicy mieli za zadanie przebiec dystans 4 km w czasie krótszym niż 24 minuty! Na trasie biegacze mieli okazję wyprzedzić bohatera kampanii – bakterię Meningo ludzkich rozmiarów!

Ponadto pod koroną stadionu najmłodsi mogli spróbować swoich sił w olimpiadzie sportowej – w tym roku w formie pięcioboju – pięciu dyscyplinach sportowych, m. in. jeździe na rolkach, badmintonie, siatkówce. W piknikowym miasteczku można było odwiedzić stanowiska fundacji oraz skorzystać z licznych atrakcji (fotobudka, popcorn, malowanie buziek, balony, animacje dla dzieci).

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w wydarzeniu :) Do zobaczenia za rok!

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Kropli Beskidu.

 

 

 

Data utworzenia informacji: 04 września 2018 r. 13:22 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Daria Olko

Wróć