Aktualności

Somfy przekazuje 45 tys. zł na walkę z Covid-19

Somfy Polska - firma zajmująca się tworzeniem rozwiązań automatyki domowej i smart home - dołącza do akcji Jesteśmy razem. Pomagamy! i przekazuje 45 tys. złotych na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego Instytutu Matki i Dziecka.

W ramach akcji Somfy Polska  wspiera Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, który każdego dnia opiekuje się pacjentami onkologicznymi, dziećmi urodzonymi przedwcześnie czy z wrodzonymi chorobami genetycznymi. To grupa wymagająca szczególnej troski, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznej w kraju. W Instytucie Matki i Dziecka, jak w wielu placówkach na terenie całego kraju, brakuje specjalistycznego sprzętu i środków niezbędnych do  zapewnienia pacjentom odpowiedniej ochrony .  

- Na pierwszej linii ognia w walce z pandemią SARS-cov-2 pozostają lekarze, pielęgniarki, sanitariusze, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni i wielu innych. Codziennie wkładają ogromny wysiłek, a my naprawdę możemy im pomóc: pozostając w domach i wspierając w pozyskiwaniu niezbędnych do pracy środków, które wyczerpują się w błyskawicznym tempie. Dlatego, jako firma działając na polskim rynku, czujemy się zobowiązani do udzielenia wsparcia w tym trudnym czasie. Tym bardziej angażujemy się w inicjatywę  „Jesteśmy Razem. POMAGAMY”, która ma realny wymiar pomocowy i jest doskonałym wyrazem, że wspólnie, niezależnie od branży czy wielkości firmy, możemy osiągnąć więcej – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.  

Jesteśmy razem. POMAGAMY to akcja zainicjowana przez Leszka Gierszewskiego, prezesa firmy Drutex SA, jednego z wiodących producentów okien w Europie. Do akcji natychmiast dołączyli przedsiębiorcy, gotowi nieść pomoc w obliczu pandemii koronawirusa SARS-cov-2. Cały czas zbierane są środki na wsparcie finansowe dla placówek służby zdrowia. Jesteśmy razem. POMAGAMY, to akcja, która była natychmiastową odpowiedzią na sytuację ogromnego zagrożenia społecznego. To niesamowite, że tyle marek, znanych i cenionych firm potrafiło połączyć siły i w tak krótkim czasie zorganizować pomoc – podsumowuje Leszek Gierszewski honorowy przewodniczący rady akcji, prezes zarządu Drutex S.A

 

Data utworzenia informacji: 14 kwietnia 2020 r. 12:58 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Katarzyna Jankowska

Wróć