Aktualności

Spacer po Zdrowie - Zaproś swojego lekarza

Już 29 września w dziesięciu miastach w Polsce odbędzie się największy Spacer po Zdrowie - Zaproś swojego lekarza.
We wtorek w Centrum Prasowe PAP odbyła się konferencja prasowa podczas której dr n. med. Alicja Karney - Dyrektor Kliniczny IMiD przekonywała, że warto ruszyć na wspólny, aktywny spacer.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że siedzący tryb życia jest już czwartą przyczyną zgonów na świecie. Tymczasem regularna aktywność fizyczna wydłuża życie i zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób przewlekłych.

Ogromną rolę w poprawie wyników zdrowotnych ma codzienny spacer. Badania dowodzą, że już 30 minutowa przechadzka każdego dnia zmniejsza ryzyko chorób serca, udaru, cukrzycy i raka piersi. Spacer dobrze również działa na stawy, nie powodując kontuzji, jak na przykład bieganie, a także regenerująco poprawiając koncentrację, kreatywność i jakość snu.

W tym roku po raz pierwszy spacer odbędzie się w 10 miastach Ciechocinku, Chrzanowie, Kraśniku, Malborku, Oświęcimiu, Sandomierzu, Skierniewicach, Sopocie, Świerklańcu, Żyrardowie - a jego uczestnicy spróbują pobić rekord Polski w jednoczesnym spacerowaniu. W programie wydarzenia między innymi warsztaty nordic walking, warsztaty dla kobiet w ciąży i warsztaty zdrowy kręgosłup, a także ćwiczenia relaksacyjne. Kulminacyjnym punktem wydarzania będzie 30 minutowy spacer.

Poradnik dla lekarzy. W ramach tegorocznej akcji organizatorzy opracowali także unikalny poradnik dla lekarzy, który ma pomóc w kwalifikacji pacjentów do odpowiedniego rodzaju aktywności fizycznej. W publikacji znajdują się informację na temat rodzaju aktywności fizycznej i jego wpływu m.in. na takie choroby jak cukrzyca czy choroby serca, a także dla kobiet w ciąży czy osób starszych.

Organizatorem akcji „Spacer po zdrowie - zaproś swojego lekarza” jest klub fitness Perła Wellness. Projekt jest finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

„Spacer po zdrowie - zaproś swojego lekarza”

Kiedy 29 września 2018, godz. 12.00

Gdzie: Ciechocinek, Chrzanów, Kraśnik, Malbork, Oświęcim, Sandomierz, Skierniewice, Sopot, Świerklaniec, Żyrardów.

Rejestracja http://www.perlasport.pl/spacer-po-zdrowie

Źródło informacji: Perła Wellness

Data utworzenia informacji: 21 września 2018 r. 13:15 Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację: Daria Olko

Wróć