Aktualności

Wizyta z Guangzhou Women and Children's Medical Center z Chin

Szpital Guangzhou Women and Children's Medical Center

to największy szpital dziecięcy w południowych Chinach – jest multidyscyplinarnym ośrodkiem opieki zdrowotnej, oprócz działań medycznych zajmuje się także profilaktyką, badaniami naukowymi oraz edukacją. Prowadzi on badania m.in. w obszarze diagnostyki prenatalnej, genetyki, neonatologii oraz medycyny regeneracyjnej.

Szpital mieści się w ogromnym kompleksie zatrudniającym 3 tysiące pracowników, w tym ponad tysiąc lekarzy. W 2016 roku przeprowadzono prawie 60 tysięcy operacji, a szpital przyjął 3,7 miliona pacjentów!

Kluczową specjalizacją w Guangzhou jest neonatologia, w tym medycyna matczyno-płodowa. Rocznie szpital odbiera ponad 20 tysięcy porodów.

 

Doktor Hui-Min Xia to Prezes Guangzhou Women and Children’s Medical Center oraz profesor na Uniwersytecie Guangzhou. Jest związany z Guangzhou od 1990 roku, gdzie przez 19 lat pełnił funkcję szefa chirurgii. Pediatra, wieloletni badacz, specjalizujący się w tematyce chirurgii dziecięcej. Zdobywca wielu branżowych nagród, w tym National Maternal and Child Health Technology Award w 2015 roku.

Wróć