Komunikaty prasowe

Akcja "Zaczytani" - Biblioteka Małego Pacjenta w IMiD

Akcja "Zaczytani" - Biblioteka Małego Pacjenta w IMiD

 

W dniu 26 listopada o godz. 15.00 w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie powstanie 93 biblioteczka Małego Pacjenta w ramach projektu Zaczytani. Zaczytani we współpracy z Henkel Polska przekażą szpitalowi regał wypełniony bajkami, baśniami i literaturą dla młodzieży.
Książki pochodzą ze zbiórki przeprowadzonej wśród pracowników firmy Henkel Polska.

 

Do projektu przyłączyła się również Prywatna Szkoła Podstawowa nr 92 w Warszawie, która podczas akcji zebrała ponad 700 woluminów.
Na otwarcie zostali zaproszeni wyjątkowi goście - Magdalena Zawadzka – znana i ceniona polska aktorka,
Marcin Wicha - grafik, ilustrator, satyryk, pisarz dla dzieci i młodzieży m.in. „ Bolek i Lolek –genialni detektywi", którzy będą czytać dzieciom bajki.
Na uroczystość zostali również zaproszeni Sponsorzy biblioteczki Henkel Polska oraz przedstawiciele Kulczyk Foundation i PGNiG i reprezentanci Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 92.


Na najmłodszych będzie czekało wiele zabaw plastycznych, które przeprowadzą wolontariusze z oddziału warszawskiego Fundacji dr Clown.

„Od początku września 2013 roku trwają zbiórki książek, które trafią do Małych Pacjentów przebywających w szpitalach na oddziałach dziecięcych." - powiedziała Agnieszka Pawlak z Zaczytanych.


To już 93 biblioteka stworzona przez Zaczytanych. Organizatorzy akcji planują stworzenie kolejnych 100 społecznych bibliotek na oddziałach dziecięcych w szpitalach w całej Polsce oraz zebranie tylu książek by ofiarować po jednej każdemu dziecku przyjętemu do placówki medycznej.


"- Zaczęło się od szpitala w Brzegu, w którym malowaliśmy ściany, żeby stworzyć maluchom przyjazne pomieszczenia, podobne do ich dziecięcych pokojów – mówi Agnieszka Pawlak, jedna z pomysłodawców projektu. - Przy okazji stwierdziliśmy, że pacjentom przydałyby się książki, które Maluchom czytaliby rodzice."


Zaczytani chcieliby każdemu nowo przyjętemu dziecku złagodzić stres związany z chorowaniem czy przyjęciem do szpitala – wręczając książeczkę. Mają nadzieję, że czytając, oglądając bajkę nie tylko pomogą im zapomnieć o chorobie ale i zachęcą do czytania.

 

Akcję wspiera: Henkel, Kulczyk Foundation, Fundacja PGNiG

 

Informacja prasowa w wersji pdf jest do pobrania tutaj: Zaczytani - komunikat prasowy

Wróć