Komunikaty prasowe

Dzień Drzwi Otwartych

Specjaliści Instytutu Matki i Dziecka zapraszają na bezpłatne porady w ramach akcji „Dzień Drzwi Otwartych”.

Jak co roku, Instytut Matki i Dziecka weźmie udział w ogólnopolskiej akcji „Drzwi Otwarte”, organizowanej z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem. W sobotę, 7 lutego 2015 r., będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji onkologicznych udzielanych przez specjalistów z IMiD.

7 lutego 2015 r. w godzinach 9.00 – 13.00 dzieci wraz z opiekunami mogą zgłosić się, bez konieczności rejestracji, do Poradni Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka (Budynek Główny, wejście nr 3, gab. 35 i 36). Bezpłatnych konsultacji będą udzielać specjaliści z zakresu onkologii, m.in. dr n. med. Magdalena Rychłowska-Pruszyńska – chirurg onkolog, Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej IMiD i dr n. med. Marek Karwacki – onkolog i hematolog dziecięcy.

Poradnia Onkologiczna w IMiD jest ośrodkiem wysokospecjalistycznym, zwłaszcza w zakresie leczenia dzieci z guzami litymi (nowotwory tkanek miękkich, nowotwory kości, nowotwory układu współczulnego, nowotwory nerek, guzy zarodkowe, nowotwory gruczołu tarczowego, nowotwory wątroby, zmiany skórne, inne procesy nowotworowe i nowotworopodobne). Instytut prowadzi pełną diagnostykę i leczenie pacjentów z terenu całego kraju.

W ramach narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych realizujemy program Ministerstwa Zdrowia pt. „Ograniczanie niepełnosprawności poprzez postępowanie mniej okaleczające u dzieci z nowotworami złośliwymi kości”. Dzięki środkom przekazanym przez Ministerstwo Zdrowia w 2014 roku na zakup endoprotez i ich wszczepienie, udało się wykonać tę operację każdemu kwalifikującemu się do niej pacjentowi.

„Dzień Drzwi Otwartych” zostanie zorganizowany dzięki Fundacji Instytutu Matki i Dziecka oraz Fundacji United Way Polska.

Wróć