Komunikaty prasowe

Instytut Matki i Dziecka zmienił się w Instytut Ojca i Dziecka!

17 czerwca 2013 r. Instytut Matki i Dziecka na jeden tydzień został pierwszym i jedynym w Polsce Instytutem Ojca i Dziecka. Zmieniło się również logo placówki. Powodem takiej przemiany były organizowane przez Instytut pierwsze w historii obchody Dnia Ojca, które zakończyły się Charytatywnym Piknikiem z okazji Dnia Ojca 23 czerwca 2013 r. w Józefowie k. Warszawy.

Dlaczego obchody Dnia Ojca?
Od 17 do 23 czerwca 2013 r. w Instytucie Matki i Dziecka miały miejsce pierwsze obchody Dnia Ojca. W tym czasie na stronie internetowej Instytutu oraz profilu Facebook mówiliśmy głównie o ojcach, zapraszaliśmy do udziału w konkursach oraz zachęcaliśmy do dyskusji na temat przeprowadzonego na tę okoliczność sondażu wśród warszawskiej młodzieży. Pomysł na zorganizowanie tego rodzaju obchodów powstał na skutek wieloletnich obserwacji prowadzonych w naszej placówce, które pokazały, że temat, jakim jest rola ojca w życiu dziecka zarówno w poważnych dyskusjach społecznych, jak i w codziennym życiu nadal pozostaje w dużym stopniu niewyczerpany.

Obchody były czasem wzmożonej uwagi, którą poświęciliśmy ważnym dyskusjom na różne tematy dotyczące m.in. wizerunku współczesnego ojca, blasków i cieni ojcostwa, a także sposobów na polepszenie kontaktu ojców z ich dziećmi. Pamiętaliśmy również o tych, którzy tatusiami zostali dokładnie w Dniu Ojca, w związku z czym nie mogli wziąć udziału w Pikniku. W Klinice Położnictwa i Ginekologii IMiD otrzymali oni wyjątkowy prezent w postaci książki autorstwa znanego dziennikarza i felietonisty Leszka Talko z jego dedykacją oraz specjalnie przygotowane na tę okoliczność koszulkę.

Piknik Charytatywny z okazji Dnia Ojca

Ponieważ co roku z okazji Dnia Matki odbywa się wiele atrakcyjnych wydarzeń postanowiliśmy zwieńczyć nasze obchody wielkim piknikiem rodzinnym, który dedykowany był właśnie Ojcom!

Od 17 czerwca 2013 r. na stronie głównej Instytutu, w specjalnej zakładce można było zarejestrować się na udział w bezpłatnym Pikniku Charytatywnym z okazji Dnia Ojca, który odbył się 23 czerwca 2013 r. na terenie hotelu Holiday Inn w Józefowie. Piknik przygotowany został w taki sposób, aby ten wyjątkowy dzień można było spędzić w rodzinnej, ciepłej atmosferze. Na rodziców czekały m.in. takie atrakcje, jak możliwość wysłuchania dyskusji na temat współczesnego ojcostwa, w której wzięli udział – muzyk Andrzej Smolik, felietonista Leszek Talko, aktorzy: Rafał Cieszyński, Arkadiusz Janiczek i Rafał Olbrychski; możliwość nauki gry w golfa, czy udział w Charytatywnym Turnieju Golfowym o Puchar Instytutu Matki i Dziecka. Dzieci mogły zagrać w minigolf, obejrzeć występy teatrzyku dziecięcego z Krakowa, czy też wziąć udział w ciekawych warsztatach plastycznych. Miejscowe służby – straż pożarna oraz policja, a także żandarmeria wojskowa również przygotowały liczne atrakcje na ten dzień. Były to pokazy wozów strażackich, możliwość obejrzenia pokazu tresury psa policyjnego, jak również przejechania się wozem interwencyjnym żandarmerii.

Odmieniony Instytut

Na czas obchodów nie tylko nasza uwaga była skupiona wokół ojców. Poświęciliśmy im również nazwę Instytutu, zmieniając go w Instytut Ojca i Dziecka. Także na cześć Ojców przygotowaliśmy specjalną, świąteczną wersję naszego logo. Mamy ogromną nadzieję, że dzięki obchodom na temat ojców będzie się mówić więcej, co również z czasem przełoży się na lepsze kontakty między ojcami i ich dziećmi.

Współorganizatorami wydarzenia zostali – hotel Holiday Inn w Józefowie oraz agencja Bifri Music. Główni sponsorzy to firmy Oreo, Asseco Poland, Air Products, Creator-Comm I Żywiec Zdrój. Partnerami zostali – Żandarmeria Wojskowa, Policja Otwock, Straż Pożarna, Fundacja dr Clown, Warsaw Spartans, Tashka, Michał Zawadka, Prekursor Artystyczny, portal Tatapad.pl i Stacja Balon.

Patroni medialni wydarzenia to – Radio Bajka, Radio Kolor oraz portal czasdzieci.pl.

Wróć