Inauguracja programu "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy"

W piątek, 14 listopada, odbyła się uroczysta inauguracja programu "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy". Patrnerem programu jest m.in. Instytut Matki i Dziecka. Zapraszamy do zapoznania się z opisem programu oraz stroną internetową "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" - wśród wielu materiałów są tam ważne informacje dla rodziców, pomagające dbać o zbilansowaną dietę dzieci.

 

Na przełomie 2010/2011 roku z inicjatywy Fundacji NUTRICIA Instytut Matki i Dziecka przeprowadził ogólnopolskie badanie - „Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku 13-36 miesięcy". W badaniu wzięła udział reprezentatywna grupa 400 dzieci (222 chłopców i 178 dziewczynek). Wyniki badań wskazują na szereg nieprawidłowości pojawiających się w dziecięcej diecie.

 

Zaalarmowani wynikami badań oraz doceniając wysiłki żłobków i przedszkoli w opiece nad najmłodszymi postanowiliśmy przygotować działania wspierające budowanie zdrowej diety najmłodszych. „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" to jedyny program skierowany do placówek, które w sposób szczególny troszczą się o zdrowe żywienie dzieci. W ramach programu przygotowaliśmy szereg praktycznych informacji oraz narzędzi, zarówno dla placówek jak i rodziców , aby w łatwy sposób mogli zaoferować swoim podopiecznym zbilansowaną dietę spełniającą najnowsze zalecenia oraz normy żywieniowe.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie programu: www.zdrowojemy.info

 

20141114-111

 

20141114-061

 

20141114-086