Zasady współpracy

Instytut jest najstarszą i najbardziej doświadczoną jednostką w Polsce wydającą opinie o produktach. Rodzice znają charakterystyczny znak Instytut od blisko 65 lat. Szukają go i z łatwością rozpoznają na produktach.

 

Proces opiniowania weryfikuje produkty nie tylko pod względem bezpieczeństwa ogólnego i zdrowotnego, ale również pod kątem bezpieczeństwa rozwojowego, uwzględniając aspekt doboru produktu do wieku dziecka sprzyjający jego harmonijnemu rozwojowi. Jest to możliwe dzięki połączeniu doświadczonej kadry medyczno – naukowej i wykorzystaniu bogatego zaplecza diagnostycznego jakie tworzą kliniki, poradnie i zakłady naukowe. Każda Pozytywna Opinia jest efektem pracy interdyscyplinarnych zespołów ekspertów – lekarzy praktyków i naukowców.

 

Najlepsze z zaopiniowanych produktów, posiadające unikalną wartość dodaną wyróżniającą je spośród podobnych towarów dostępnych na rynku, jak też te które uzyskały najwyższe noty podczas opiniowania mogą zostać wyróżnione logotypem Instytutu na zasadach ustalonych w indywidualnie zawieranych umowach.